Seria fantastycznych książek

Seria fantastycznych książek

Seria książek ma to do siebie, że dłużej pozwala nam się cieszyć poszczególnymi bohaterami. Ich przygody są dobre i przyjemność czytania jest zdecydowanie dłuższa. Fantastyka obfituje w takie seryjne opowiadania, które mają po kilka, a czasem nawet po kilkanaście tomów. Jedną z takich osób, które pisze fantastyczne książki z elementami LitRPG jest Wasilij Machanienko – rosyjski pisarz, który ukończył studia na wydziale fizyki i matematyki Biełgorodzkiego Narodowego Uniwersytetu Badawczego. Przez pewien czas związał się nawet z branżą IT, ale teraz w całości poświęcił się pisaniu. W wolnych chwilach kocha “World of Warcraft”. Teraz zaprasza wszystkich do poznania “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4“. Kto jeszcze nie miał przyjemności poznać tej serii, musi cofnąć się do samego początku.

“Droga Szamana. Etap 1. Początek”

Do świata Barlion, gdzie ludzie zamknięci w specjalnych kapsułach, przeżywają różne przygody. Nowoczesna gra, dzięki której można się doskonale bawić i zdobywać wielkie pieniądze. Nic dziwnego, że wszyscy chcą tam być, ponieważ często można tam nawet spełnić swoje marzenia. Chociaż więźniowie niezbyt chętnie udają się do tego wirtualnego świata. O ile zwykli ludzie mogą się tam doskonale bawić, o tyle oni muszą zmierzyć się z pracą ponad swoimi siłami. Więzienia w świecie rzeczywistym są przepełnione, więc teraz tam ludzie odbywają karę. To właśnie do Barlion zostaje skierowany pewien mężczyzna, który w wirtualnym świecie zostaje Szamanem. Graczem o najniższej klasie, który nie może liczyć na nic. Jedynie na swój spryt i inteligencję. Jego statystyki są na zerze, a świat, gdzie trafił jest mu zupełnie obcy. Czy Szaman potrafi udowodnić swoją wartość?

“Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4”

Czy uda zdobyć się bazę, która na pierwszy rzut oka jest kompletnie nie do zdobycia?Misja wygląda na samobójczą. Będzie próbował tego dokonać Machan, Szaman Najwyższy. Imperator stawia przed nim zadanie -ma unicestwić armię Upiorów zamieszkującą Altamedę, zamek widmo. Szaman Najwyższy, który stoi na czele Legend Barliony, ma szansę na powodzenie misji, ale jeszcze nie wie, że po drodze czeka na niego wiele wyzwań. W szczególności, że trzy najważniejsze klany kontynentu nadal chcą go zabić i wcale się z tym nie kryją. Jak wypełnić misję, skoro zaraz za rogiem może czaić się zabójca? Szaman Najwyższy wie, że musi liczyć na swoje szczęście, inteligencję i spryt. Tylko dzięki temu uda mu się dojść do miejsca, które jest jego celem.