Fantastyczne powieści

Fantastyczne powieści

Fantastyka ma się całkiem dobrze i cieszy się wielkim powodzeniem. Nie tylko wśród czytelników, ale również wśród osób, które chcą spróbować swoich sił w tej nie łatwej dziedzinie. Coraz większa liczba osób próbuje udowodnić, że ma prawdziwy talent literacki. Jedną z takich osób był Wasilij Machanienko. Urodzony w mieście Siewierodwińsk ukończył studia na wydziale fizyki i matematyki Biełgorodzkiego Narodowego Uniwersytetu Badawczego. Przez jakiś czas związany był z branżą IT, ale postanowił związać się na stałe z pisaniem. Jak się okazuje – idzie mu to bardzo dobrze. Jego seria “Droga Szamana” cieszy się olbrzymią popularnością, a czytelnicy cieszą się, że mają do czynienia z nową odmianą fantastyki. Teraz na rynku ukazała się “Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/zamek-widmo-droga-szamana-etap-4-wasilij-machanienko). Warto przypomnieć sobie od czego to się wszystko zaczęło.

“Droga Szamana. Etap 1. Początek”

Barliona – wirtualny świat, gdzie wszystko jest możliwe. Gdzie za dobre postacie można zarobić całkiem niezłe pieniądze. Miejsce, gdzie nikt nie odczuwa bólu – no chyba, że jest się więźniem. Gracze zamknięci w specjalnych kapsułach walczą o to, aby zdobywać kolejne profity. W takich kapsułach można spędzić wiele miesięcy, dzięki czemu człowiek nie musi odrywać się od gry. Dzięki temu można zapewnić sobie fascynujące emocje, których nie daje nic innego. Chyba, że trafia się do tego świata wirtualnego jako więzień, to jego los nie będzie tak szczęśliwy. Jednym z takich więźniów jest mężczyzna, który został skazany na 8 lat więzienia w tym wirtualnym świecie. Zostaje zesłany do kopalni jako Szaman – najniższa klasa społeczna. W ogóle nie zna reguł tej gry. Jego statystyki są wyzerowane. Czas na to, aby nauczyć się nowych zasad świata, gdzie przyjdzie spędzić mu osiem lat.

“Zamek Widmo. Droga Szamana. Etap 4”

Każdy przywódca marzy o tym, aby mieć własną bazę. Machan, Szaman Najwyższy, stojący na czele Legend Barliony, ma unicestwić armię Upiorów zamieszkującą Altamedę, zamek widmo.Jest to propozycja od Imperatora, a ten chętnie godzi się na to, aby tą misję zrealizować. Jak łatwo się domyślić – zadanie wcale do łatwych nie będzie należało, ale jeżeli ktoś ma w sobie dość oporu, to na pewno nie będzie chciał się poddać. W szczególności Machan, który znajduje się na celowniku trzech najlepszych klanów kontynentu. Szaman Najwyższy będzie musiał wykazać się nie lada sprytem i inteligencją, aby przeżyć tą misję. Dopiero potem będzie mógł myśleć o tym, czy cokolwiek zdoła mu się osiągnąć.